Kino gamybos sutartys
Photo by pawel szvmanski on Unsplash

Kino gamybos sutartys

Kino gamybos sutartys: čia rasite informaciją padėsiančią paruošti LKC paraišką, tinkamai įgyti ekranizacijos ir atvaizdo teises, suplanuoti ir įforminti bendros gamybos santykius bei suprasti, kaip pasinaudoti pelno mokesčio lengvata.

Kino teisė

Nuo 2009 m. dirbu su kino ir reklamos gamintojais, esu audiovizualinės gamybos teisininkė. Galiu suteikti jums teisinę pagalbą bet kuriais kino, reklamos, video klipo, animacijos gamybos planavimo ir projektui reikalingų sutarčių klausimais. Išmanau ne tik autorių teises, bet ir tai, kaip dirbama aikštelėje, kaip vykdomi gamybos projektai, bei kas yra kas jūsų komandoje.

Kino gamybos sutartys – tai mano specializacija ir mėgstamas darbas!

LKC paraiška

Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos du kartus metuose skelbia konkursus kino gamybos ar parengiamųjų darbų finansavimo paraiškoms.

Teisinės pagalbos teikiant paraiškas paprastai prireikia pirmuose jūsų bandymuose, tiek teisingai suvokiant Finansavimo taisyklių reikalavimus, tiek ir parengiant tinkamas sutartis su jūsų projekto dalyviais, pavyzdžiui:

Bendraautorių sutartys

Kino, reklamos, animacijos, muzikos video klipo bendraautoriais visada bus šie asmenys: scenaristas, režisierius, operatorius, pagrindinis dailininkas, specialiai kūriniui sukurtos muzikos autorius. Su jais reikalingos ypatingos sutartys, kuriose bus išspręstas ne tik autorinių teisių tinkamas paskirstymas, bet ir kiti gamybos organizavimo ir atsakomybės klausimai.

Ekranizacijos teisės

Jeigu statote filmą pagal romaną arba kuriate animaciją pagal vaikišką knygelę – jums bus reikalinga ekranizacijos teisių sutartis. Ją gali tekti pasirašyti su autoriumi, autorių kolektyvu, leidykla (leidybos įmone) ar jų teisių perėmėjų. Išsaiškinsime kartu.

Sutikimas dėl atvaizdo

Filmuojant gatvėje, kuriant dokumentiką, o taip pat filmuojant vaikus – jums prireiks gauti kadre matomų žmonių ir vaikų tėvų sutikimus dėl filmavimo ir filmuotos medžiagos naudojimo tikslų. Kartu išsaiškinsime, ar visose jūsų situacijose reikalingi leidimai bei ką galima filmuoti laisvai nemokamai. Apie vaikų filmavimą plačiau rašiau čia: spausti nuorodą.

Teisių gavimas arba rightclearance

Jeigu jūsų filme skamba muzika, kadre matomi prekės ženklai, naudojami dailininkų paveikslai ar kiti ne jūsų sukurti kūriniai – jums prireiks teisių gavimo sutarčių.

Bendros gamybos sutartis arba koprodukcija

Bendros gamybos sutartis gali būti sudaroma tiek tarp Lietuvos įmonių, tiek tarp Lietuvos bei užsienio partnerių. Skirsis tokioms sutartims keliami reikalavimai, Bendros gamybos konvencijos taikymas, taip pat LKC taikomos finansavimo sąlygos.

Pelno mokesčio lengvata kinui

Dalyvavau derinant Pelno mokesčio lengvatos kinui sąlygas su mokesčių inspekcijos pareigūnais, nes tuo metu dirbau Lietuvos kino centre prie LR Kultūros ministerijos.

Padėsiu jums pristatyti Pelno mokesčio lengvatą investuotojams, ruošiantis projektui teisingai suplanuoti išlaidas Lietuvoje ir užsienyje, parengti kino gamybos projektui ir lengvatos paraiškai reikalingus dokumentus.

Contact me

daiva@medialaw.lt

+37068577715

Close Menu